Sveiki, aš - Visaginas! Nors aš dar jaunas ir kartais keistas, visi manę vadina talentingu, perspektyvių ir pilnu idėjų! Štai kaip aš gyvenu:

Nuotraukos: Visagino kultūros centras, Turizmo informacijos centras, J.Cholodova
Visaginas yra jauniausias Lietuvos miestas. Harmoningai įsiliejantys į peizažą miesto gyvenamieji rajonai su išplėtota infrastruktūra ir priemiestine pramoninės zona pritaikyti kiekvienam.

Visaginas – vienas dailiausių Lietuvos miestų kuriame gyvena daugybė talentingų žmonių, stebina drąsūs architektūriniai sprendimai, puikiai derantys su gražiausiu kraštovaizdžiu, išsaugota gamta ir natūraliu landšaftu
KULTŪRA
Miestas, kuriame pietums čak čakas!
Daugiatautiškumas, gyvenimas arti gamtos, unikali urbanistika bei istorija, o svarbiausia, begalė talentų jau beveik 50 metų vysto Visagino kultūrą.

SPORTAS
Miestas, kur žmones skraido!
Dešimtmečiais skyrimas dėmesys fizinio aktyvumo skatinimui nuo pat vaikystės išugdė daugelį pasaulinių čempionų!

ŠVIETIMAS
Miestas, kuriame mokosi visi!
Amžiaus cenzo mokymuisi Visagine neegzistuoja. Čia yra vietos ir darželinukams ir senjorams, prieinamas formalus ir plačiai išvystytas neformalus ugdymas.
 • Darželiai ir mokyklos
  Visagine šiuo metu veikia net 5 lopšeliai-darželiai, tad jaunieji tėveliai gali drąsiai nebijoti jokių eilių. Taip pat yra net 5 mokyklos (2 Gimnazijos, 2 progimnazijos, 1 pagrindinė), rusakalbės ir lietuviškos kurios nuolat "gamina" begalio nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų nugalėtojus.
 • PROFESINIO MOKYMO CENTRAS
  Nuo kulinarijos iki mechatronikos. Jau kelis metus iš eilės pripažintas stipriausiu Lietuvoje Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centras bendradarbiaudamas su daugeliu Lietuvos įmonių ir universitetų rengia aukštos profesinės kvalifikacijos ir kompetencijos darbuotojus, teikia profesinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą.
 • Neformalus ugdymas
  Ir vaikams ir suaugusiems yra prieinamas ir pigus didžiulis užklasinės veiklos pasirinkimas. Net 99% vaikų Visagine lanko būrelius. Mokslo, amatų, meno, sporto ir kituose srityse siekti savo tikslų Visagine padeda kūrybos ir menų akademija, kultūros centras, ir kitos įstaigos.

EKOLOGIJA
Miestas, kurį naktį valdo ežiukai!
Miško ir ežerų apsuptyje įsikūręs Visaginas buvo nuo pradžių suprojektuotas taip, kad vietiniai gyventojai jaustu sąsają su gamtą.
 • Gamta
  Miestas miške, miškas mieste. Kadangi Visaginas buvo statomas kaip atominės elektrinės miestas-satelitas, buvo privalu, kad darbuotojai dirbantys tokiame svarbiame objekte puikiai ilsėtu nedarbo metu, tad visas miestas yra rekreacijos zona. Kiekvienas medis kruopščiai saugomas gyventojų. Visaginą supa begalė ežerų, didžiausiai kurių ež. Visaginas, kurio vardu ir buvo pavadintas miestas.
 • Darnus judumas
  Sakoma, kad Visagine darnus judumas galimas net slidėmis. Miestas yra labai kompaktiškas, projektavimo metu buvo numatytas 7 minučių principas - iš bet kurio miesto taško, centras pasiekiamas per šį laiką. Visagine puikiai išvystyta pėsčiujų takų ir dviračių takelių infrastruktūra, tad galima greit pamiršti apie automobilį. Aplink miestą kursuoja nemokamas autobusas, o didmiesčiai lengvai pasiekiami viešuoju transportu.
 • Žiedinė ekonomika ir kt.
  Didžiulę patirtį energetikos srityje įgyjąs miestas siekia pritaikyti ją šiuolaikinėms realijomis. Visagino savivaldybė nuolatos siekia pritraukti žiedinės ekonomikos iniciatyvas, skatinti ESG principų pritaikymą, plėsti alternatyvios energetikos sektorių, o artimiausiu metu bus pradėtos saulės energijos elektrinės statybos.

Sudominau? Užsukti pas mane, Visaginą, svečiu galima ir autobusais ir traukiniu, nes nuo didžiausių miestų iki manes labai arti!

1
VISAGINAS
Važiuojant automobilių
2
Daugpilis
Vos 40 min.
3
Vilnius
Mažiau nei 2 val.
4
Kaunas
Mažiau nei 3 val.